Funkcia elektrickej stimulácie EMS
Svalová elektrostimulácia je spôsob, ako precvičiť svaly pomocou elektrických impulzov. Impulzy sú generované a aplikované elektródami na kožu v blízkosti stimulovaných svalov. Impulzy napodob-ňujú akčný potenciál pochádzajúci z centrálneho nervového systému a spôsobujú svalovú kontrakciu. Elektródy sú pripevnené k pokožke. EMS je forma elektroliečby alebo svalového tréningu. Ide o doplnkovú techniku športového tréningu a v tejto súvislosti existuje množstvo publikovaných štúdií rozpúštania tukov, lymfatickej drenáže a nízkofrekvenčnej stimulácie EMS. Vytvorením elektrického impulzu stimulujúceho špecialne body na tele dokáže EMS efektívne regulovať bioelektrický a endokrivný systém a urýchliť metabolizmus, čím sa dosiahne pozoruhodný účinok pri znižovaní hmotnosti a napínaní pokožky.

Funkcia Termoterapie
Termoterapia je chápaná ako tepelná liečba chorôb a úrazov. Terapeutické teplo sa môže aplikovať žiarením, vedením alebo prúdením rôznymi metódami, od infračerveného žiarenia až po aplikácie parafínu, a môže sa aplikovať na povrch alebo hlboko v tkanive. Termoterapia je cenným terapeutickým nástrojom pri mnohých traumatických a reumatických procesoch a jedným z jej bezprostredných hlavných účinkov je úľava od bolesti. Infračervené môže pomôcť zvýšiť rýchlosť základného metabolizmu, čo je najrýchlejší a najprirodzenejší spôsob chudnutia. Keď sa telo potí, okrem potenia a sa zriedi aj krv a rýchlosť cirkulácie okolo tela sa zvyšuje, zatial čo sa telo snaží ochladiť. Účinkom je zvýšenie teploty na končatinách tela na rovnakú teplotu v jadre tela  - teplotu, pri ktorej sa môže odbúravať telesný tuk.                
Prístrojová lymfodrenáž 3v1 EMS a infračervený ohrev.

Tento prístroj je multifunkčné zariadenie na chudnutie kombinované s funkciami rozpúštania tukov, lymfatickej drenáže a nízkofrekvenčnej stimulácie.Vyvoláva aktivácie spätného obehu,stimuluje reabsorpciu  intersticiálnych tekutín a drenáž týchto
tekutín smerom k organickým filtrom. Je to prístroj s viacerími funkciami ,od chudnutia a skrášlovania až po elektickú stimuláciu a termo-terapiu.

Funkcia prístrojovej celotelovej lymfodrenáže
Lymfodrenáž je kompresný systém navrhnutý na zvýšenie venózneho a lymfatického toku. Asi 80% extracelulárnej tekutiny difunduje naspät do krvného obehu na venóznom konci kapiláry, zvyšných 20% je odvádzaných kapilárami lymfatického sistému. Na venóznom konci kapiláry sa vstrebáva hlavne voda a soli v nej rozpustné, nevstrebávajú sa vsetky bielkoviny. O ich návrat do krvného obehu sa starajú lymfatické cievy. Môže prispieť k podpore prirodzených funkcií vylučovania toxínov z tela. Revitalizácia a okysličenie tkaniva pomáha zoštíhlit a predefinovať nohy, žalúdok a ruky. Dôrazne sa
odporúča na liečbu celulitídy. Zmiernuje bolesť a opuchy a poskytuje okamžité pohodlie.